Новости

Безнадежно против Кожув

На вчерашниот натпревар од последното коло во пресрет на Супер-лигата, загубивме од Кожув со 70:91. Имавме лош старт на натпреварот и гостите убедливо...
Read More

СРЕДА СО ДАРКО РАДУЛОВИЌ

Денешната рубрика “Среда со…” ја посветуваме на тренерот на сениорите Дарко Радуловиќ.  Шеснаесет години мина низ кошаркарските терени во РМ во дресот на...
Read More