Новости

СРЕДА СО ДИНО РАДОШ

Оваа среда ја посветуваме на хрватот Дино Радош. 1. Од каде дозна за постоењето на клубот и што те заинтригира токму во Вардар...
Read More

Безнадежно против Кожув

На вчерашниот натпревар од последното коло во пресрет на Супер-лигата, загубивме од Кожув со 70:91. Имавме лош старт на натпреварот и гостите убедливо...
Read More

СРЕДА СО ДАРКО РАДУЛОВИЌ

Денешната рубрика “Среда со…” ја посветуваме на тренерот на сениорите Дарко Радуловиќ.  Шеснаесет години мина низ кошаркарските терени во РМ во дресот на...
Read More
1 2 3 6