Сениорите со убедлив пораз се враќаат од Гостивар

Во 19.коло од сениорската машка кошаркарска лига, нашите сениори доживеаја убедлив пораз на гостувањето во Гостивар.

Првата четвртина заврши 25:21, но потоа никако не успеавме да му парираме на домаќинот и натпреварот заврши со конечен реултат 99:66.

Најефикасен од нашиот тим беше Михајлоски со 18 поени.

Целосна статистика од натпреварот тука