Њус повторно најефикасен , но не доволно за победа

На гостувањето во Куманово сениорите не успеаја да приредат изненадување и да дојдат до два бода. Иако првата четвртина ја одиграа одлично , сепак домаќинот направи пресврт и на пауза заминавме со негатива од 13 поени.

Најефикасен во нашиот табор беше Њус, но ниту неговите 24 поени не беа доволни за победа.

КК Куманово 2009 – КК ВАРДАР 81:70

Во 6-то коло ја пречекуваме екипата на Пелистер АД,