Јованчев на кормилото на сениорите

Откако изминативе сезони му беше десна рака на тренерот Радуловиќ во сениорскиот тим, како и многуте освоени титули со младинските селекции и историскиот успех со репрезентацијата до 16 години, Јованчев сосема заслужено дојде на кормилото на нашиот машки сениорски тим кој и оваа година се наоѓа во кошаркарската елита.

Асистент ќе му биде Ашаданов, а овие двајца млади стручни тренери се одличен тандем кои сме сигурни дека ќе го дадат својот максимум во сениорскиот тим.

Им посакуваме среќа и успех во оваа сезона која следи