Финале за нашите сениорки

Нашите сениорки го совладаа Пелистер на вчерашниот полуфинален натпревар и со 2-0 ја поминаа официјалната серија од Плејофот.

Самиот резултат од 106-24 говори доволно за разликата во квалитет помеѓу овие две екипи.

Честитки девојки, одиме по титула!