Вардар М20 не успеа против ФМП Академија

На гостувањето кај КК ФМП Академија, нашите момци иако не успеаа да извојуваат победа, сепак го држат првото место на табела во досегашното натпреварување.

Со конечен резултат од 83:62 домаќините не надиграа.