Последни новости

М16 се закитија со бронза

На вчерашниот натпревар против екипата на Мзт Скопје Аеродром, нашите момци победија убедливо со конечен резултат 85:68 Во текот на целиот натпревар водството...
Read More

Домаќини сме на Ф4 за М16

Нашиот клуб е организатор на Ф4 турнирот за генерација до 16 години. Денес и утре (06.06-07.06.2018) ќе бидеме домаќини на овие завршни натпревари,...
Read More

Резултати

Вардар 2 51 VS 48 МЗТ Скопје Аеродром
Вардар 85 VS 68 Мзт Скопје Аеродром
Вардар 74 VS 87 Партизан Мулти Шпед
Вардар 59 VS 70 Феникс 2010
Вардар 74 VS 78 Феникс 2010
Вардар 79 VS 66 Мзт Скопје Аеродром
Дино Баскет 57 VS 84 Вардар
View All Fixtures