Победа за сениорите и сениорките на дерби натпреварите

Викендов и двете наши сениорски екипи одиграа дерби натпревари на кои извијуваа победа.

Мажите го надиграа младиот тим на МЗТ Скопје Уни Банка, додека жените славеа против вечниот ривал Бадел 1862.

КК МЗТ Скопје Уни Банка – КК ВАРДАР 75:95

Најефикасен играч со 23 поени , беше Њувеш, зад него Арсоски со 17 поени и Темелковски и Ивановиќ со по 14 постигнати поени.

ЖКК ВАРДАР – ЖКК Бадел 1862 80:63