Најмалите ја освоија шампионската титула за сезона 2018/19

Изминатиов викенд се одиграа полуфиналните натпревари во М12 натпреварувањето, а вчера во нашиот спортски дом се одигра Ф4 турнирот.

M12

Трето место / Куманово – Баскет Кам 38:43

Финале / Партизан МШ – Вардар 60:55

Во еден тесен и незивесен натпревар, нашите момчиња го надиграа противникот Партизан МШ и заслужено се радуваа на оваа титула.

 

Најкорисен играч на финалето беше Доријан Ивановски. 

Честитки до сите играчи и до тренерот Ашаданов.