КУП-трофејот остана во СРЦ Кале

Трета година по ред, трето финале против Бадел 1862 , трет освоен трофеј во државниот Куп за нашите сениорки.

ЖКК Бадел 1862 – ЖКК Бадел 1862 40:50

Иако стартувавме малку неизвесно, сепак текот на натпреварот ја доби црвено-црната димензија и остана на сите само да уживаме во играта , чекорејќи кон освојување на третиот КУП – трофеј.

За најкорисен играч (MVP) и најдобар стрелец на натпреварот беше прогласена нашата Славица Наков.

Честитки до тренерот Стојановска и сите девојки.