Вардарки убедливи против Работнички во полуфиналето на КУП 2019

Во саботното полуфинале на КУП на Македонија 2019, нашите сениорки беа убедливи против ривалот Работнички.

Доминантни бевме уште на стартот на натпреварот, а убедливата разлика со која заминавме на паузата само ни дозволи рутински да одиграме до крај.

Честитки за девојките и за влезот во финале против Баделки.

ЖКК ВАРДАР – ЖКК Работнички 73:48

(22-8, 23-10, 17-15 и 9-14