Сениорите дел од Плејаут лига

Единаесет тимови низ дваесет и две кола во тековната натпреварувачка сезона во ПЛМ (сениорска конкуренција) се надигруваа за шест места во Суперлигата односно пет места во Плејаут лигата.

Нашите сениори со вкупно одиграни 20 натпревари (4 победи и 16 порази) завршија на десетото место во регуларниот дел. Во Плејаут лигата ќе се надигруваат со Фени Индустри, АВ Охрид, Пелистер и Шкупи.

Распоред:

1 коло / Пелистер – ВАРДАР (06.04.2019, 13:00 часот)

2 коло / ВАРДАР – слободен

3 коло / ВАРДАР – Фени Индустри

4 коло / АВ Охрид – ВАРДАР

5 коло / ВАРДАР – Шкупи