“Sport4kids” освоен од Вардар

Викендов бевме домаќини/организатори на турнирот “Sport4kids” за деца до 13 години.

Се одигра Фајнлфор , на кој учествуваа : Вардар, Феникс 2010, ФМП Академија и Спортисимо, а натпреварите беа снимани од SportKlub TV.

Со две убедливи победи го освоивме првото место.

ВАРДАР – Феникс 2010 86:23 (полуфинале)

ВАРДАР – ФМП Академија 66:36 (финале)