Вардар М14 во полуфинале ќе се сретне со Дино Баскет

Завршниот турнир за кошаркари до 14 години, стартува денес, а како домаќин организатор е екипата на МВП Струмица.

Нашиот тим го игра првиот полуфинален натпревар , против екипата на Дино Баскет со почеток во 17:00 часот.

Им посакуваме среќа и да се вратат со шампионскиот пехар!