Трето место за M20, сезона 2017/18

Во полуфиналето од овогодинешниот Фајнл-Фор изгубивме од КК Работнички, а на натпреварот за трето место бевме подобри од Карпош Соколи со 85:73. Не успеавме да ја одбраниме шампионската титула од изминатата година, меѓутоа оваа екипа го обезбеди своето место меѓу елитата за следната сезона.

Целосна статистика од натпреварот тука