Жените повторно се поразени од Бадел 1862

На вториот натпревар од финалето , нашите девојки не успеаа да го изедначат резултатот против ривалот Бадел 1862 . Со краен резултат 61:51 , дојдовме до скор 2:0 за противникот и се помала шанса за освојување на титулата.

Последна шанса за пресврт ни е на 16 мај (среда).