ЖКК Вардар го пречекува Пелистер во полуфинале

Во сабота со почеток од 17:30 часот во нашиот спортски дом СРЦ Кале го пречекуваме тимот на Пелистер, а нашите девојки во ова полуфинале влегуваат како фаворитки и се надеваме дека ќе ја оправдаат таа улога.

“Очекувам одличен натпревар и нормално победа. Со екипата на Пелистер во оваа сезона сме без пораз и се надевам дека овој полуфинален натпревар ќе го завршиме во Скопје”, вели тренерот Дамњановски.

 

Среќно девојки !