Стартува финалето за ЖКК Вардар

Во сабота (12 мај) во 19 часот , во Основно Училиште „Невена Георгиева – Дуња“, одиме по брејк во првиот финален натпревар против ЖКК Бадел 1862.

Овој натпревар ќе биде дванаесетто дерби, а во досегашните дуели, скорот  е 8-3 во корист на противникот.

Ниту еден резултат до сега не може да го потврди крајниот исход, затоа ние подготвени одиме на победа.

Со среќа девојки